Péče o prodloužené vlasy


Lidské vlasy jsou velmi citlivým a zcela jedinečným materiálem. Zvláště vlasy nepanenské vyžadují velmi šetrné zacházení a speciální péči. Abyste předešli poškození vlasů nesprávnou údržbou, doporučujem naše návody na péči důkladně prostudovat. Až 95% jakýchkoliv problémů s vlasy je způsobeno nevhodnou péčí či nesprávným postupem a zacházení s prodlouženými vlasy. Panenské vlasy, které jsou v několika násobně vyšší cenové relaci často nevyžadují speciální péči, jako je tomu u námi nabízených  již zpracovaných vlasů, u kterých dostatečná péče je základním ukazatelem jejich následné trvanlivosti. Při správné péči jsou však vlasy Remy v salon kvalitě AAAAA skvělou alternativou k drahým panenským vlasům. A protože i samotné reklamace se u zpracovaných vlasů vztahují pouze na výrobní vady, protože jejich chování je dáno především samotnou péčí o vlasy, je v nejvyšším zájmu každé klientky o vlásky správně pečovat a vyvarovat se přípravkům, které jejich životnost výrazně zkracují a vlasům škodí.

Je vhodné používat speciální kosmetiku pro prodloužené vlasy.

Original pečující kosmetiku navrženou speciálně pro zpracované vlasy Remy naleznete v našem eshopu. Doporučujeme koupi Silky spreje jako součást každodenní péče o prodloužené vlasy. Dále u nás najdete originál šampon i kondicioner speciálně vyvinutý našim výrobcem pro prodloužené vlasy. Pro hloubkovou výživu najdete i unikátní patentovanou masku, která dokáže zacelit poškozený povrch prodloužených vlasů a plně naplnit veškeré potřeby v péči o prodloužené vlasy.  Tyto přípravky nepřetěžují vlasy a svým složením výrazně prodlouží trvanlivost prodloužených vlasů.

 • Nedoporučujeme používat jakékoli šampony s vyšším obsahem než je PH 5. Kosmetika by neměla obsahovat sulfáty, chlorid sodný, silikony, alkohol, oleje a další chemické přídavky, které jsou v běžné i profesionální kosmetice obsaženy. Tato chemie vlasy vysušuje, zacuchává. Obvykle tuto chemii výrobci přidávají pro vyšší pěnivost apod. Na prodloužené vlasy to má obvroský negativní dopad!

 

Běžné přípravky (kondicionéry, šampony, masky) jsou testovány na vlasy vyživované od kořínku, tyto přípravky obsahují různé vitamíny, ovocné složky apod., snaží se urychlit růst vlasů a podporují přirozené procesy živých vlasů. Vlasy prodloužené jsou vlasy ustřižené, nevyživované od kořínku, přirozeně se nepromašťují. Na tyto vlasy vždy musíte použít speciální přípravky, které tyto vlasy nevysušují, nepolámou. Není pravidlem, že např. maska za 2 000 Kč Vám nezničí vlasy prodloužené..
 
Stejně tak radíme vyhnout se jakýmkoliv inovativním přípravkům s unikátní chemickou recepturou na bázi obnovy disulfidové vazby ve vlasovém vláknu právě pro jejich silně naddimenzované chemické složení, které je opět navrženo pro lidský rostoucí vlas a pro prodloužené vlasy jsou naprosto nevhodné. V tomto se řada kadeřníků plete a automaticky Vám dávají různou péči, se kterou mají dobré zkušenosti na vlastních vlasech. Doporučujeme také velmi zvážit použití jakékoliv naddimenzované salon kosmetiky, případně sledovat chování vlasů po jejím použití a pakliže se objeví jakékoliv nežádoucí projevy přejít na kosmetiku určenou pro prodloužené vlasy. 

 

Obecně se na prodloužené vlasy nedoporučují přípravky obsahujcí:

Alkohol – na prodloužené vlasy (na spoje těchto vlasů) nepatří přípravky s obsahem alkoholu. Pokud je obsah alkoholu nízký, vyzkoušejte použítí ke konci nošení před posunutím a sledujte, jak budou reagovat spoje pramenů. Máme zkušenosti, že po použití našeho vysoce kvalitního certifikovaného keratinu, prameny nepadaly ani nijak neměkly.

Ovocné složky a ovocné kyseliny -  dříve se udávalo, že tyto přípravky na prodloužené vlasy nepatří. Opět ze zkušenosti doporučuji ke konci nošení vyzkoušet a uvidíte. Náš vysoce kvalitní certifikovaný keratin zůstává po aplikaci těchto přípravků stále vysoce kvalitní a pevný.

Oleje a přípravky s olejovou složkou - oleje jsou vhodné pouze pro lidské rostoucí vlasy ( případně nejkvalitnější panenské vlasy ) které svým složením nepřetíží. Zpracované Remy vlasy se však pod oleji vždy přesušují, pod jejich tíhou se " dusí" a tím pak mají tendenci k většímu cuchání, neforemnosti, hrubosti a také výraznému lámání.. Obecně doporučujeme se olejům spíše vyhnout, případně je možné použít jen olej speciálně určený pro prodloužené vlasy, který bývá obvykle naředěný a složením vhodnější...


 

Česání prodloužených vlasů

 

Vlasy důkladně pročesávejte vždy před každým mytím vlasů.

Při česání je vhodné vlasy přidržovat u hlavy a spojů.

Clip in vlasy vždy pevně chopte uprostřed vlasového pásu, důkladně pročesejte délky a konečky vlasů, až následně pak šetrně pročesejte po celé délce od svršku až dolů.

Mokré či vlhké vlasy se samotnými výrobci vlasů nedoporučuje česat! Poškození vlasů je pak nezvratné a na takto poškozené vlasy není ani možné uplatnit záruku. Zvláštní opatrnosti je třeba při česání mokrých vlasů odbarvených na blond nebo s tenčí strukturou (hodně jemné vlasy) Vlasy jsou po namočení pružné, mohly by se natáhnout a po opětovném smrštění mají sklon zůstat pokřivené. Tímto napružením by se vlasová struktura poškodí, potrhá a může nastat výrazné cuchání vlasů.

K česání doporučujeme speciální kartáče či hřebeny pro prodloužené vlasy ( najdete v eshopu) případně hřebeny s širokými zuby a bez ostrých hrotů.

 

Mytí vlasů

 • Vlasy se nesmí mýt 48 - 72 hodin po prodloužení, platí také u metody za studena

 • Vlasy by měly být rozčesané, aby nedošlo k zacuchání.

 • Prodloužené vlasy nevyžadují tak časté mytí jako Vaše pravé (živé) vlasy. Obecně se doporučuje mytí jednou týdně (zejména vlasy na metody Clip in).

 • Před mytím se doporučuje vlasy od kořínků ke konečkům rozčesat. Šampon nanášejte jedním směrem opět od kořínků ke konečkům.

 • Trik kadeřníků je vždy smíchat šampon spolu s kondicionerem a nanášet do délek a konečků již směs šamponu a kondicioneru, nikoliv jen šampon samotný.. Vhodné je už i k mycímu procesu přidat trošku masky, jde nám o to, abychom vlasy nepřesušili během mycímho procesu a zachovávali vlasy vláčné a hladké. Dlouhodobě se tento postup při péči o vlasy nejvíce osvědčil.

 • Následně naneste vždy kondicioner ( u spojů jako je tape in se styku kondicioneru či masky spíše vyhněte a nanášejte do délek ), nechte působit, smyjte a na závěr můžete nanést masku. Obecně jsou vhodné na prodloužené vlasy masky s Biotinem či originál masky pro prodloužené vlasy.

 • Na vlasy prodloužené pomocí keratinových spojů se nesmí používat šampony s ovocnými složkami. Dále nelze používat přípravky obsahující alkohol (např: vody proti vypadávaní vlasů). Doporučujeme používat jen námi ověřenou kosmetiku, naleznete v sekci Péče o prodloužené vlasy.

 • Vlasy myjte vlažnou vodou či jemně teplejší vodou, pouze jedním směrem. Vlasy nemyjte v předklonu, ale v záklonu. Vlasy nemasírujte, může dojít k poškození spojů, v nejhorším případě k utržení spoje!

 • Vždy použijte pouze speciální kosmetiku vhodnou pro prodloužené vlasy.

 • Je více než vhodné po umytí vlasů aplikovat i regenerační masky.

 • Po umytí vlasy velmi jemně vysušte ručníkem, jen lehce přitlačte a opatrně vymačkejte z vlasů přebytečnou vodu, aby se vlasy nepoškodily.

 • Nutností jsou dále bezoplachové přípravky, po umytí je vhodné prvotně již na mokré vlasy aplikovat balzám ve spreji, který zaručí hydrataci vlasů, umožní rozčesání a ochrání vlasy před vnějšími vlivy, horkým vzduchem atd. Je tedy nutné prve vlasy ošetřit, a  následně je vhodné vlasy vysušit. Fénování je vhodné, pokud nepoužijete horký vzduch a vlasy předem ošetříte sprejem. ( Silky sprej)

 • Doporučujeme originál Silky sprej nanést na mokré vlasy a šetrně jemně rozčesat. Česání mokrých vlasů výrobci vůbec nedoporučují, protože zde opravdu hrozí mechanické poškození vlasů, nicméně realita bývá taková, že máme potřebu i před fénováním vlasy lehce rozčesat, proto s použitím přípravku a velkou opatruností to možné je. V naší nabídce najdete: The Wet One Kartáč pro prodloužené vlasy, který je pro česání mokrých vlasů speciálně navržený. Pak tedy i s použitím originál spreje je tedy možné je velmi šetrně rozčesat i za vlhka, následně nechte proschnout, 

 • Následně na vysušené vlasy doporučujeme dát ještě další dávku Silky spreje a do délek a konečků jemně zažehlit na nejnižší stupeň. Je potřeba si uvědomit, že prodloužený vlas, je defakto již "mrtvý", nevyživuje se od kořínků a hůře reaguje na vnější péči. Tepelnou úpravou se však vlas otevře a péči lépe pojme až do hloubky vlasového vlákna. Uhladí se tedy zevnitř, nemá tendenci se cuchat,  hloubkově se vyživí a vlasy jsou pak krásné a hydratované až do dalšího mytí. Náš Silky sprej pracuje na bázi brazilského keratinu, který se též do vlasů dostává tepelnou úpravou, proto tento postup se nejvíce osvědčil a zaručí Vám i výrazně delší použitelnost prodloužených vlasů. ( Použít můžete samozřejmě i jiné pro prodloužené vlasy vhodné bezoplachové péče do délek a konečků vlasů. V naší nabídce naleznete original péči navrženou speciálně pro zpracované Remy vlasy, která je unikátní, svým složením výrazně prodlouží dobu použitelnosti vlasů.  

 
 • Fénování vlasů

 • Fénování těchto vlasů není doporučeno, pokud ano, vždy je nutné aplikovat ochranný sprej před foukáním a žehlením  - ( Heat protect, je možné použít i Silky sprej ) a poté pomocí fénu šetrně vlasy vysušte, avšak doporučeno pouze chladnějším vzduchem... mějte na paměti, že vlasy fénované se rychleji vysušují a zkracuje se jejich životnost. Při nesprávném postupu fénování se mohou vlasy i mechanicky natáhnout a takové vlasy se pak mohou výrazně cuchat a nezvratně poškodit.

 • Nikdy nechoďte spát s mokrými vlasy, může dojít k zacuchání vlasů či utržení spojů vlivem zalehnutí vlasů a následného uškubnutí.

 • Stejně nevhodné je chodit spát s clip in vlasy.

 

 

Bělení vlasů / stahování od žlutého tonu

 • Pokud se rozhodnete vlasy vybělit do ledového tonu, či je třeba vlasy zbavit žlutého nádechu je třeba upozornit, že tento úkon je nutné provádět velmi šetrně a především je vždy na vlastní riziko klienta, protože se již jedná o INVAZIVNÍ CHEMICKÝ ZÁKROK, PO KTERÉM NENÍ MOŽNÉ ZÁRUKU POSKYTNOUT. Obecně platí, že je vždy nutné výsledek vyzkoušet na malém testovacím prameni.. Vlasy je velmi snadné vybělit, jsou velmi barevně tvárné, nicméně je třeba při tomto úkonu zachovat také kvalitu vlasů, proto NENÍ VHODNÉ POUŽÍT SILVER ŠAMPON ČI JINÉ BĚLIDLO PŘÍMO NA PRODLOUŽENÉ VLASY, vlasy se pak mohou nerovnoměrně vybělit a též v konkrétních místech přímého styku s šamponem poškodit. Proto je vhodné Silver šampon dát prve do vodní lázně, velmi důkladně jej promíchat, aby v lázni nebyly žádné stopy po šamponu, jen čistý roztok, následně můžete vlasy do vodní lázně vložit, již po pár sekundách uvidíte výsledky bělení a dle míry intenzity vlasy vytáhněte, a důkladně opláchtěte.

 • K bělení též můžete použít Genciálku ( Fialku /lékárna cca30,-Kč ) kde stačí jedna až dvě kapky do vodní lázni v umyvadle a vlásky jednoduše v této vodní lázni smočit.. Následně je během pár sekund až minut odstraněn žlutý nádech z vlasů a vlasy jsou dokonale platinové či ledové blond.

Prodloužené vlasy namjí schopnost obnovy přirozené pigmentace, jako naše vlastní vlasy, proto není třeba bělení opětovně opakovat a postačí Vám jediná aplikace.

Vždy důrazně doporučujeme vlasy po bělení důkladně regenerovat. Je vhodné použít k tomuto účelu vhodnou vlasovou masku, dále pak ošetřit vlasy větším množstvím bezoplachových přípravků. Touto intenzivní péčí po bělení zajistíte nejen kvalitu vlasů, ale následně i zajistíte že barevný efekt bělení bude max. přirozený, protože na vyživeném vlasu je bělení dobře fixováno a především Vám zajistí rovnoměrný výsledek bez nežádoucích přechodů či barevných nerovností.

 

Doporučená kosmetika

 • Většina vlasových přípravků jako jsou ( masky, kondicionéry či masky ) jsou testovány na vlasy vyživované od kořínku, tyto přípravky obsahují různé vitamíny, ovocné složky apod., snaží se urychlit růst vlasů a podporují přirozené procesy živých vlasů. Vlasy prodloužené jsou vlasy ustřižené, nevyživované od kořínku, přirozeně se nepromašťují. Na tyto vlasy vždy musíte použít speciální přípravky, které tyto vlasy nevysušují, nepolámou. Není pravidlem, že např. maska za 2 000 Kč renomované značky Vám nezničí vlasy prodloužené apod. V tomto se řada kadeřníků plete a automaticky Vám dávají různou péči, se kterou mají dobré zkušenosti na vlastních vlasech.

 • Nepoužívat jakékoli šampony s vyšším obsahem než je PH 5. Kosmetika by neměla obsahovat sulfáty, chlorid sodný, silikony a další chemické přídavky, které jsou v běžné i profesionální kosmetice obsaženy. Tato chemie vlasy vysušuje, zacuchává. Obvykle tuto chemii výrobci přidávají pro vyšší pěnivost apod. Na prodloužené vlasy to má obvroský negativní dopad!

Dále je absolutně nevhodné používání olejů a olejových složek. které jsou navržené na lidské rostoucí vlasy a svým složením tak prodloužené vlasy jen přesušují, ty se pod tíhou olejů " dusí" cuchají, následně i výrazně lámou.. 

Dále není vhodné používat jakoukoliv zatěžující péči ( výjímaje Silky spreje) mezi mytími, což opět způsobuje zatěžování vlasů a následně tak zapříčiní jejich neuspokojivé chování...

 • Neneseme odpovědnost za použití nesprávné kosmetiky, která může způsobit vysušení vlasů

 • Jelikož se jedná o pravé, ale již mrtvé vlasy v důsledku ustřižení, je nutné je hydratovat pomocí vhodných přípravků, například bezoplachovými séry, krémy, kůrami či olejíčky.

   

DOPORUČUJEME výhradně bezsulfátovou kosmetiku:

 

Obecně se doporučují na prodloužené vlasy tekuté krystaly, dále pak spíše gelová péče, fluidy atd. Přípravky navržené speciálně pro zpracované vlasy najdete v našem eshopu. Svým složením výrazně pomohou prodloužit použitelnost vlasů a jejich prospívání.

 Péče o prodloužené vlasy zpracované je vždy " alfou a omegou"  toho, jak Vám budou vlasy prospívat. O zpracované vlasy je tedy nutné se důkladně starat. Je nutné nezanedbávát péči po umytí vlasů, vlasy Vám tuto péči navrátí tím, že budou skvěle prospívat a budou mít o mnoho delší trvanlivost.

 

 

 9. Žehlení a kulmování prodloužených vlasů

Prodloužené vlasy můžete bez problému žehlit a kulmovat.  S použitím vhodného přípravku je to i vhodný způsob, jak vlasům zajistit hloubkovou výživu. Díky tepelné úpravě se vlasy otevřeou a péče se dostane do hlubší struktury vlasového vlákna, proto s vhodným přípravkem je pravidelné žehlení po umytí i vhodným způsobem, jak jim zajistit výživu.

Dávejte při žehlení vlasů pozor na spoje vlasů

Před tepelnou úpravou vždy používejte ochranné přípravky na vlasy.(Silky sprej. Heat protect spreje )

Vždy je vhodnější zvolit nižší stupeň aby nedošlo k poškození vlasů. Pokud používáte tekuté přípravky před žehlením pro ochranu a lepší efekt, počkejte, až tyto přípravky zaschnou. Vlhké vlasy by se mohly natáhnout a poškodit.

Žehlení a kůlmování může s kvalitním přípravkem i prodloužit trvanlivost a kvalitu vašich vlasů! V nabídce najdete náš Silky sprej  Funguje na principu brazilského keratinu, který se též do vlasů dostává tepelnou úpravou. Vlas se totiž během tepelné úpravy otevře a péči pak lépe pojme. Ta se pak dostává až do hloubky vlasového vlákna, vlas obalí, uhladí a vlas pak dokonale prospívá a méně se cuchá až do dalšího mytí.. K tomuto účelu nejvřeleji doporučujeme naše revoluční Silky spreje, protože opravdu zázračně fungují a to i na vlastní vlasy a dle našich zkušeností výrazně prodlouží trvanlivost prodloužených vlasů.

 


 

 Výživa prodloužených vlasů hloubková + hydratace

Prodloužené vlasy je vhodné jednou za čas (minimálně každý 1 měsíc) hloubkově regenerovat a hydratovat. Platí to hlavně pro blond odbarvené vlasy (ty můžete hloubkově regenerovat i častěji). Hloubkovou regeneraci potřebují i vlasy nebarvené, jelikož jsou již ustřižené “mrtvé” a jsou většinou hodně dlouhé. Nejvíce regenerovat a hydratovat potřebují hlavně konečky.

Doporučujeme na vlasy vždy používat  spíše krémové či gelové péče,  fluidy, tekuté krystaly než jakékoliv přípravky s olejovými složkami..  

 

12. Barvení prodloužených vlasů

Vlasy je možné barvit či tonovat. U vlasů při výrobě zpracovaných  je však nutno dbát při barvení větší opatrnosti než u vlasů panenských. Vlasy v této kvalitě výborně fixují barvu a obvykle splní dokonale požadovaný barevný výsledek. Obarvit můžete i zcela nové vlasy, nejsou impregnované silikony, takže není třeba před barvením nové vlasy mýt. Vždy ale  doporučujeme prve testovat na malém prameni a pakliže jste s výsledkem spokojeni, teprve potom obarvit celou vlasovou sadu či vlasové prameny..

Barvení prodloužených vlasů provádíte vždy na vlastní riziko. Neneseme zodpovědnost za špatně nabarvené, odbarvené, tónované či jinak chemicky upravené vlasy. Zpracované vlasy se mohou po obarvení oslabit a následně mít i sklony k cuchání, vysušování, proto za tyto úkony prováděné na nezpracovaných vlasech není možné poskytnout záruku na životnost vlasů a jejich další chování.

 

 

13. Trvalá na prodloužené vlasy

Trvalou ondulaci provádíte vždy na vlastní riziko. U kvalitních vlasů ji lze provést. Opět zdůrazňujeme na vaše riziko. Dříve jsme trvalou dělali i na asijské vlasy a povedlo se, ale né vždy se povede a může dojít k nevratnému poškození vlasů.

 

14. Plavání s prodlouženými vlasy

S kvalitními prodlouženými vlasy můžete chodit bez starostí plavat na bazén. Voda v bazénu kvalitní prodloužené vlasy nijak nepoškozuje. Vlasy si musíte akorát upravit do speciálního copu, protože jsou hodně dlouhé a mohly by se spíše snáze při plavání a ve vířivce zacuchat. Můžete je buď splést jako copánek nebo zaplést do gumičkového culíku (špekáčku).

Voda v bazéně bývá chlorovaná a chlór není pro prodloužené vlasy prospěšný jedině v tom, že vysušuje vlasy. Než půjdete plavat do bazénu je vhodné na prodloužené vlasy nanést hodně masky na vlasy. Po plavání prodloužené vlasy umyjte, ošetřete, vyživte a hydratujte viz: mytí a výživa prodloužených vlasů.

Stejně tak je třeba zvýšené opatrnosti při plavání v moři, které vysušuje i naše vlastní vlasy, zvláště pak prodloužené, které je vhodné před slanou vodou a slunečním zářečním více chránit, aby nedošlo k vysušení vlasů.

 

 

 

16. Prodloužené vlasy a sauna

Relaxování v sauně prodouženým vlasům nijak neškodí. Pokud budete během saunování vlasy namáčet, platí pro ně stejná pravidla jako pro mytí prodloužených vlasů a péče o vlasy po umytí.

Při pobytu v sauně je vhodné splést vlasy do copu Před saunováním vlasy důkladně rozčešte. Během saunování již vlasy nesmíte česat.

 

17. Prodloužené vlasy a solária

Po opalování v soláriu, počkejte až spoje důkladně vychladnou a poté teprve vlasy myjte, česejte, upravujte. Při saunování mějte vlasy vždy spleteny do copu nebo culíku.

 

 

18. Péče o blond odbarvené prodloužené vlasy

O blond odbarvené – zesvětlené, prodloužené vlasy je potřeba se starat o něco více:

 • před umytím prodloužené a vlastní vlasy rozčesejte kartáčem

 • prodloužené vlasy umývejte vlažnou vodou (ne vroucí)

 • prodloužené vlasy umývejte směrem dolů v sedě a v žádném případě nezacuchávejte do sebe

 • použijte kosmetiku určenou pouze pro prodloužené vlasy, tedy kvalitní šampony určené pro prodloužené vlasy. ( veškerou kosmetiku najdete v našem eshoupu)

 • vždy používejte kondicionér nebo masku

 • do prodloužených vlasů vždy po umytí vetřete nesmývatelný balzám. Na zachování hydratace vlasů je vhodné na vlasy lehce vysušené ručníkem použít prve balzám ve spreji, následně pak ještě použít speciální péči do délek vlasů a konečků. U blond vlasů platí, že čím více, tím lépe, vlasy bývají vysušené.

 • vlasy nečešte nikdy za mokra, rozčesejte je až po úplném uschnutí, mohly by se natáhnout a poškodit. Mokré zesvětlené vlasy totiž mohou pružit.

 • prodloužené vlasy fénujte velmi opatrně - vlažným fénem vždy směrem dolů- nikdy nefénujte v protisměru. Fénování zkracuje životnost zesvětlených vlasů, zvláště blond vlasy které jsou citlivější k mechanickému natažení vlákna je nevhodné fénovat, tento úkon je na vlastní riziko klienta.

 • nechoďte spát s mokrou hlavou

 • žehlení a kulmování prodloužených zesvětlených vlasů může zkracovat jejich životnost, proto nezapomeňte před těmito úkonu ošetřit vlasy ochrannými přípravky.

 • bezoplachové výživné vlasové kůry je vhodné do délek a konečků suchých vlasů následně zažehlit, tímto úkonem se vlas otevře a lépe péči pojme. Je vhodné počkat, až péče na suchých  vlasech zaschne a následně tepelně upravit. Nežehlete péči do vhlkých vlasů, pak byste je tímto úkonem mohli poškodit. 

 

19. Péče o prodloužené vlasy před spaním

Před spaním je vhodné prodloužené vlasy důkladně pročesat a zaplést do speciálního úpletu. Prodloužené vlasy se před spaním zapletou do copu nebo se svážou do gumičkového culíku (špekáček).

Neměla by jste chodit spát s mokrými a vlhkými vlasy.